breaking news

Транзит російського газу через Україну знизився через «Північного потоку»

Декабрь 31st, 2016 | by News
Транзит російського газу через Україну знизився через «Північного потоку»
Новости
0

Транзит російського газу в Європу через територію України за останній тиждень знизився майже на одну п'яту через збільшення поставок по «Північному потоку», що проходить по дну Балтійського моря. Про це пишуть РИА Новости з посиланням на заяву «Нафтогазу».

Так за інформацією українського газового дистриб'ютора, поставки російського газу на Захід в обхід Незалежної знизився на 19 відсотків. Все тому, що завантаження «Північного потоку» в німецький газопровід Opal, виходить на рівень проектної потужності.

Як аргумент українські газовики наводять статистику мережі операторів газотранспортних систем Євросоюзу — ENTSOG. У «Нафтогазі» зазначають, що через газопровід Opal пройшли майже всі додаткові обсяги. І при тому, що обсяг транзиту по Україні помітно скоротився, «щоденний загальний обсяг поставок газу в Європу двома маршрутами практично не змінювався», — наголошується в повідомленні.

Так, транзит вуглеводневої паливної сировини через трубопровід по дну Балтійського моря збільшився на 41 відсоток.

В німецький газопровід Opal йде російський газ, що приходить в Європу по морському магістральним трубопроводом «Північний потік». Однак, через обмеження європейських регуляторів, він був задіяний лише частково. В кінці жовтня Єврокомісія дозволила розширити доступ російської компанії до Opal.

Фото: Serg Glovny / ZUMAPRESS / globallookpress